Spotkania dla małżonków w Gdańsku

Inicjatywa Komunia Małżeństw zaprasza 20 października wszystkich, którzy pragną pogłębienia wzajemnej relacji w sakramencie małżeństwa na 1. spotkanie w nowym miejscu. Będziemy spotykać się raz w miesiącu, w 3. piątek miesiąca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, ul. Matemblewska 67. Rozpoczynamy w sali konferencyjnej. Warunkiem uczestnictwa jest udział obojga małżonków, gdyż w parach małżeńskich rozważać będziemy Słowo Boże, słuchać katechezy kapłana i małżonków, modlić się w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, a także podejmować dialog małżeński.

Czytaj więcej...

ADHD dar czy kara?

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich serdecznie zaprasza w sobotę 21 października na godz. 10.00 do Centrum Pomocy Psychologicznej w Gdyni na ul. Portową 11 na wykład z elementami warsztatu, tematem będzie: ADHD dar czy kara? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, szczególnie rodziców dzieci z cechami ADHD, pedagogów, osoby dorosłe doświadczających ADHD. Spotkanie poprowadzi psycholog Anna Szweda. Zapisy pod nr tel. 664 389 670.

Kurs Akwila i Pryscylla

Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Wspólnotę Czas dla Rodzin i Szkołę Nowej Ewangelizacji kurs dla małżonków Akwila i Pryscylla. Prowadzi on do pogłębienia i umocnienia wzajemnej relacji między małżonkami, uczy czerpać z mocy sakramentu małżeństwa. W programie m.in. czas na rozmowę, poznawanie wzajemnych pragnień, odnowienie przysięgi małżeńskiej. Termin najbliższego kursu to 27-29 października 2017 roku. Miejsce kursu: Dom Rekolekcyjny w Straszynie. Więcej informacji i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 693 241 025. Zapewniamy opiekę dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Ulotka do pobrania. Formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej...

Rekolekcje pt. Pokochać teściową

Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych pt. Pokochać teściową prowadzone m.in. przez Jadwigę i Jacka Pulikowskich w terminie 1-3.12.2017 r. do Swarzewa. Rozpoczęcie w pt. godz. 18.oo kolacją i zakończenie w niedz. godz. 14.00 obiadem. Miejsce: Dom rekolekcyjno-formacyjny p.w. św. Józefa. ul. Ks. Pronobisa 6a w Swarzewie; tel. 58 674 14 29.  www.ozarow.cpps.ple-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zachęcamy do uczestniczenia w całym programie rekolekcji. Uwaga! Opieka nad dziećmi (od 3 lat) jest zapewniona tylko podczas konferencji. Narzeczeni, którzy przybędą na te rekolekcje, mogą uzyskać zaświadczenie o odbyciu tych rekolekcji. Uwaga podczas rekolekcji możliwość rozmów z doświadczonymi parami małżeńskimi z Poradnictwa Rodzinnego. Zgłoszenia: Furta, Tel. 58 674 14 29 lub ks. Bogusław 694 451 259, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 26.11.2017 r.

Czytaj więcej...

Nauczania ks. Marka Dziewieckiego

W dniach 11-12 października 2014 r. Poradnictwo Rodzinne uczestniczyło w swoich dorocznych rekolekcjach w Straszynie, które tym razem poprowadził ks. dr Marek Dziewiecki. Tematem rekolekcji było: Przezwyciężania kryzysu w małżeństwie i rodzinie. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe nauczań, które zostały w tym czasie wygłoszone. 

Czytaj więcej...

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl