Małżeństwa
Kardynał Stefan Wyszyński do małżonków i rodziców Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 18:33

StefanWyszynskiW związku z jubileuszem 50-lecia Wielkiej Nowenny przygotowanej przez Prymasa Tysiąclecia ? Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, w roku jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, trwając wciąż  w klimacie zakończonego synodu o rodzinie, pragniemy na łamach naszej strony internetowej przypomnieć dwa ważne kazania kard. Stefana Wyszyńskiego do małżonków i rodziców. Pierwsze z nich pt. RODZICE, NADESZŁA WASZA GODZINA to kazanie do małżonków katolickich wygłoszone w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 1959 r., zaś drugie pt. RODZINA ? BOGIEM SILNA to kazanie do rodziców katolickich, wygłoszone w Warce, 7 maja 1961 r. Gorąco polecamy!

 

Więcej…
 
Boży zamysł rodziny według kard. Stefana Wyszyńskiego Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 17:45

JerzyJastrzebskiW dniach 17-18 października 2015 r. w Straszynie odbyły się doroczne rekolekcje Poradnictwa Rodzinnego  Archidiecezji Gdańskiej. Tym razem poprowadził je dla nas ks. dr Jerzy Jastrzębski z Warszawy we współpracy z Domem Kultury Chrześcijańskiej z Gdyni. Tematem rekolekcji był:  Boży zamysł rodziny według kard. Stefana Wyszyńskiego. W rekolekcjach uczestniczyli Doradcy Życia Rodzinnego wraz z rodzinami. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe do odsłuchania. Warto zapoznać się z ich treścią, zwłaszcza w przeżywanym Roku  Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski  i 50-lecia zakończenia Wielkiej Nowenny i obchodów Millenium Chrztu Polski, przygotowanych przez Prymasa Tysiąclecia. Jego nauczanie dotyczące małżeństwa i rodziny pozostaje wciąż bardzo aktualne.

 

Więcej…
 
O niepłodności małżeńskiej Drukuj Email
czwartek, 16 sierpnia 2012 02:00

ImageW dniu 14 sierpnia 2012 roku w Gdańsku Oliwie, w Auli Jana Pawła II odbyło się spotkanie z dr Tadeuszem Wasilewskim, specjalistą położnictwa i ginekologii, naprotechnologiem, który wygłosił wykład pt. ?Możliwości współczesnej medycyny a pomoc niesiona małżonkom dotkniętym niepłodnością?. Spotkanie towarzyszyło peregrynacji kopii Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia ?Od Oceanu do Oceanu?. Poniżej prezentujemy Państwu plik dźwiękowy z tego spotkania.

Więcej…
 
O lepszą komunię w małżeństwach Drukuj Email
wtorek, 17 listopada 2009 21:03

ImageKonferencje pt. „O lepszą komunię w małżeństwach” wygłoszone przez Jacka Pulikowskiego podczas rekolekcji Poradnictwa Rodzinnego w dniach 13-15 listopada 2009 r. w Gdańsku Matemblewie. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe do odsłuchania.

Więcej…
 
Nauczania o. Ksawerego Knotza Drukuj Email
sobota, 15 listopada 2008 12:05
ImageNauczania o. Ksawerego Knotza wygłoszone podczas rekolekcji Poradnictwa Rodzinnego w dniach 14-16 listopada 2008 r. w Gdańsku Matemblewie.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3