Doradcy
Za nami ważne wydarzenie Drukuj Email
czwartek, 09 kwietnia 2015 00:00

 

Naglowek50lecie

W dniu 21 marca 2015 r. świętowaliśmy obchody 50-lecia Duszpasterstwa Rodzin  Archidiecezji Gdańskiej. Pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego J. E. Sławoja Leszka Głódzia i Biskupa Pomocniczego J. E. Wiesława Szlachetki, z udziałem środowiska Gdańskiego Seminarium Duchownego, kilkunastu kapłanów, zgromadzili się licznie przede wszystkim doradcy życia rodzinnego z Poradnictwa Rodzinnego, zaangażowani w dzieło Duszpasterstwa Rodzin - podejmującego troskę Kościoła o dobro każdego małżeństwa i rodziny. Najpierw uczestniczyliśmy w Eucharystii dziękczynnej w Katedrze Oliwskiej, a następnie miała miejsce część naukowa w Auli Św. Jana Pawła II. Jubileusz  był okazją do przypomnienia działań Duszpasterstwa Rodzin w okresie minionym i obecnie. Gościem specjalnym był ks. dr hab. Dariusz Oko z Krakowa, który przedstawił zagrożenia dla małżeństwa i rodziny płynące z ideologii gender.

 

Więcej…
 
Nauczania ks. Marka Dziewieckiego Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2014 00:00

W dniach 11-12 października 2014 r. Poradnictwo Rodzinne uczestniczyło w swoich dorocznych rekolekcjach w Straszynie, które tym razem poprowadził ks. dr Marek Dziewiecki. Tematem rekolekcji było: Przezwyciężania kryzysu w małżeństwie i rodzinie. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe nauczań, które zostały w tym czasie wygłoszone.

 

Więcej…
 
Nagrania konferencji o. K. Meissnera Drukuj Email
czwartek, 18 listopada 2010 02:00

ImageW dniach 12-14 listopada 2010 r.  w Gdańsku Matemblewie odbyły się doroczne rekolekcje Poradnictwa Rodzinnego, które głosił dla nas o. Karol Meissner  OSB - kapłan, mnich benedyktyński i lekarz. Temat rekolekcji brzmiał: „Komunia małżeńska - jak pokonywać lęki i czynić relację dojrzałą”. W rekolekcjach brali udział Doradcy Życia Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej wraz z najbliższymi. Poniżej prezentujemy pliki dźwiękowe z wygłoszonymi konferencjami, a także pamiątkowe zdjęcie uczestników rekolekcji.

Więcej…
 
Schemat spotkań z narzeczonymi Drukuj Email
wtorek, 12 sierpnia 2008 23:13

Celem niniejszego opracowania jest pomoc Doradcom Życia Rodzinnego w przygotowaniu narzeczonych do pełnego przeżywania miłości małżeńskiej. Służy temu kształtowanie postaw odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym poznanie prawdy o ludzkiej płodności.  Schemat spotkań, który prezentujemy został nadesłany z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin i jest opracowany jako pomoc w przeprowadzaniu spotkań przedmałżeńskich z narzeczonymi w ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Więcej…
 
Nagrania z konferencji O godność osoby Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2009 17:53

ImageW dniu 14 marca 2009 r. w Gdańsku Oliwie z inicjatywy Human Life International Europa oraz Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej odbyła się  konferencja  bioetyczna z okazji Dnia Świętości Życia pt. O godność osoby. Uczestniczącym w tym wydarzeniu w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy. Wszystkich zachęcamy do odsłuchania plików dźwiękowych z tej konferencji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2