Wspomnienia
Medal Prezydencki na XX-lecie istnienia Drukuj Email
środa, 09 maja 2012 20:28
W dniu 3 grudnia 2011 r. podczas Międzynarodowej konferencji pt. Rodzina - demografia - przyszłość Oddział Gdański Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny został uhonorowany Medalem Prezydenta Miasta Gdańska za XX-lecie swojej działalności. Medal w imieniu Pana Prezydenta wręczyła na ręce Pana Jacka Kłeczka - Prezesa Gdańskiego Odziału PSNNPR, wieloletniego Doradcy życia Rodzinnego - Wiceprezydent Miasta Gdańska Pani Ewa Kamińska. Dzięki uprzejmości firmy Mirator możemy Państwu przedstawić nagranie z tego wydarzenia, które ucieszyło zwłaszcza środowisko osób zaangażowanych w promocję Naturalnego Planowania Rodziny, licznie zebramych w czasie konferencji.
Więcej…
 
Sługa świętości małżeństwa Drukuj Email
poniedziałek, 15 czerwca 2009 02:00
ImageNa łamach naszej strony internetowej chcielibyśmy przypomnieć naszego Rekolekcjonistę z 2006 roku ś.p. ks. Kanonika dr Bronisława Grulkowskiego. Nagłe przerwanie Jego życia  miało miejsce 8 lipca 2008 r., na „nieludzkiej” ziemi, na Syberii, której przyrodę, a przede wszystkim prostych ludzi ks. Bronisław tak bardzo ukochał...
Więcej…
 
Pielgrzymka doradców na Jasną Górę Drukuj Email
poniedziałek, 28 września 2009 02:00

W dniach 26-27 września 2009 na Jasnej Górze odbyła się kolejna już XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin w tym roku przeżywana pod hasłem „Otoczmy troską życie”.  Z Archidiecezji Gdańskiej zorganizowany był wyjazd autokarowy m.in. dla Doradców Życia Rodzinnego wraz z rodzinami. Na Jasną Górę dotarliśmy w piątek 25 września grupą 40-osobową, by u stóp Matki Bożej zawierzyć Bogu nasze małżeństwa i rodziny oraz naszą służbę w Duszpasterstwie Rodzin.

Więcej…
 
Początki Poradnictwa Rodzinnego Drukuj Email
wtorek, 19 sierpnia 2008 21:46
Początki Poradnictwa Rodzinnego w Polsce łączą się ściśle z wprowadzeniem w kwietniu 1956 r. Ustawy o dopuszczalności przerywania ciąży, która to ustawa, mając podłoże ideologiczne i polityczne uderzała w dobro polskich rodzin. W odpowiedzi na tą ustawę Episkopat Polski w czerwcu 1956 r. zalecił organizowanie na terenie naszego kraju Katolickich Poradni Małżeńskich, które miały być miejscem głoszenia prawdy o godności ludzkiego życia i jego ochronie od momentu poczęcia w łonie matki.
Więcej…
 
Ks. Prałat Jan Majder Drukuj Email
wtorek, 23 września 2008 21:36

Image
Jan Majder (1940-1999)
Ks. Prałat Jan Majder, wyjątkowa postać kościoła gdańskiego, były Diecezjalny Duszpasterz Rodzin przed ks. Prałatem Piotrem Topolewskim. Poniżej publikujemy fragment wspomnień wieloletniej Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego Jadwigi Dobrowolskiej o ks. Janie, który był dla niej duszpasterzem - przyjacielem. Wspomnienia te pochodzą z książki pt. „Ojciec Przymorza” pod red. ks. dr Mirosława Gawrona wydanej w Gdańsku w roku 2007.

Więcej…
 
Teresa Strzembosz Drukuj Email
środa, 13 sierpnia 2008 13:40

Image
T. Strzembosz (1930-1970)
Na łamach naszej strony internetowej chcielibyśmy przypominać historię Poradnictwa Rodzinnego m.in. poprzez przybliżanie postaci, które odegrały ważną rolę w jego tworzeniu.
Na początku przybliżymy postać Teresy Strzembosz - osoby niezwykłej, która przyczyniła się do stworzenia na terenie całego kraju (w tym również na naszym terenie) sieci Katolickich Poradni Rodzinnych.

 

Więcej…
 
VI Światowe Spotkanie Rodzin Drukuj Email
poniedziałek, 19 stycznia 2009 02:00

ImageW dniach 14-18 stycznia 2009 roku trwało w Meksyku VI Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem: „Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich”.

Oficjalna strona: www.emf2009.com

Więcej…